Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Wharton Avenue
Hammonton, NJ 08037
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2022
Property Information
Block6601
Lot36
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage12.03
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$2,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $82 | +7.9% |
| 2024 | $76 | -72.2% |
| 2023 | $273 | -3.0% |
| 2022 | $281 | +3.3% |
Property History
No events match the selected filters.