Skip to content

South White Horse Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 17, 2001

Property Information

Block6601
Lot41.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage3,720
Acreage3.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,600
17%
Improvement Value:$233,800
83%
Total Assessment$282,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,019+2.7%
2024$10,728+4.4%
2023$10,279-4.7%
2022$10,788+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$11,600
DeedBook 4376, Page 533

Property Built

Built

Year Built: 1970