Skip to content

522 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1999

Last Sale Price
$632,000
Last Sale Date
Oct 8, 2025

Property Information

Block6705
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page67

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,360
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,500
19%
Improvement Value:$206,600
81%
Total Assessment$255,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,954+2.7%
2024$9,691+4.4%
2023$9,286+0.9%
2022$9,204+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$632,000

To:

Sq Ft2,360DeedBook 12941, Page 560

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 4433, Page 305