Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
East Fleming Pike
Hammonton, NJ 08037
Farm (Regular)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 13, 2011
Property Information
Block7101
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page71
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage1
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$1,000
2%
Improvement Value:$50,500
98%
Total Assessment$51,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,006 | +2.7% |
| 2024 | $1,953 | +4.4% |
| 2023 | $1,871 | +0.9% |
| 2022 | $1,855 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.