Skip to content

East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1,226,150
Last Sale Date
Oct 11, 2016

Property Information

Block7101
Lot3
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page71

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage11.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$437+6.5%
2024$410+9.4%
2023$375-3.8%
2022$390+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,226,150

To:

DeedBook 10507, Page 1997