Skip to content

401 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 1991

Property Information

Block7201
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page72

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,560
Acreage3.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,300
29%
Improvement Value:$116,500
71%
Total Assessment$164,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,431+2.7%
2024$6,261+4.4%
2023$5,999+0.9%
2022$5,946+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963