Skip to content

East Fleming Pikelandlock

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$4,600,000
Last Sale Date
Dec 31, 2021

Property Information

Block7201
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page72

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR5
Sq Footage---
Acreage10.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$620+2.6%
2024$604+4.4%
2023$579+0.9%
2022$574+0.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$4,600,000
DeedBook 11941, Page 1474Recorded1/13/2022

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 4961, Page 165