Skip to content

East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2008

Property Information

Block7201
Lot9
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page72

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage23.76

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$870+7.0%
2024$813+9.5%
2023$743-3.8%
2022$772+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$191,000
DeedBook 8187, Page 221