Skip to content

123 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1978

Last Sale Price
$187,500
Last Sale Date
Mar 10, 2020

Property Information

Block7302
Lot19.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,146
Acreage0.81

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,200
21%
Improvement Value:$146,400
79%
Total Assessment$185,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,242+2.7%
2024$7,051+4.4%
2023$6,756+0.9%
2022$6,696+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$187,500

To:

Sq Ft2,146DeedBook 11368, Page 768

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4130, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 1978