Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
East Fleming Pike
Hammonton, NJ 08037
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2024
Property Information
Block7302
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage3.1
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$37,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$37,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,475 | +2.7% |
| 2024 | $1,436 | +4.4% |
| 2023 | $1,376 | +0.9% |
| 2022 | $1,364 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.