Skip to content

East Fleming Pike(Block 7304 Lot 3)Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Mar 28, 2023

Property Information

Block7304
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage3.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$976+2.8%
2024$950+4.4%
2023$910+0.9%
2022$902+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$40,000

To:

DeedBook 12338, Page 651