Skip to content

207 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1880

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 20, 2018

Property Information

Block7304
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class15
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,111
Acreage1.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,800
29%
Improvement Value:$117,100
71%
Total Assessment$164,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,434+2.7%
2024$6,265+4.4%
2023$6,002+0.9%
2022$5,950+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$105,735
DeedBook 8876, Page 700

Property Sale

Sale
$70,499
DeedBook 4419, Page 9

Property Sale

Sale
$49,900
DeedBook 4041, Page 842

Property Built

Built

Year Built: 1880