Skip to content

609 Albertson Road

Winslow, NJ 08095

Built 1914

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2025

Property Information

Block7402
Lot38
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class17
Description1.5SF-2 UNITS
Dwellings4
ZoningPR6
Sq Footage2,848
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,100
9%
Improvement Value:$202,800
91%
Total Assessment$222,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,698+2.7%
2024$8,468+4.4%
2023$8,114+1.8%
2022$7,966+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1914