Skip to content

South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Aug 25, 2005

Property Information

Block7806
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page78

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage6.88

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$628+2.7%
2024$612+4.4%
2023$586+0.9%
2022$581+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$5,000

To:

DeedBook 7998, Page 1657

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 3920, Page 948