Skip to content

11 Lenore Court

Hammonton, NJ 08037

Built 1980

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Mar 31, 2004

Property Information

Block8008
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,120
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$139,100
76%
Total Assessment$184,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,184+2.7%
2024$6,994+4.4%
2023$6,701+0.9%
2022$6,642+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000

To:

Sq Ft2,120DeedBook 7424, Page 84

Property Sale

Sale
$51,125
DeedBook 3980, Page 519

Property Built

Built

Year Built: 1980