Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Wiltseys Mill Road
Hammonton, NJ 08037
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 22, 2018
Property Information
Block8201
Lot3
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page82
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage29.82
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$29,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,093 | +7.4% |
| 2024 | $1,018 | +9.3% |
| 2023 | $932 | -3.6% |
| 2022 | $967 | +2.9% |
Property History
No events match the selected filters.