Skip to content

Wiltseys Mill Road

Hammonton, NJ 08037

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1,853,845
Last Sale Date
Jan 20, 1980

Property Information

Block8201
Lot9
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage33.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,214+7.2%
2024$1,132+9.1%
2023$1,037-3.5%
2022$1,075+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,853,845

To:

DeedBook 4334, Page 492