Skip to content

735 Wiltseys Mill Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1955
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 2015

Property Information

Block8201
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class14
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,904
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,000
30%
Improvement Value:$48,200
70%
Total Assessment$69,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,700+2.7%
2024$2,629+4.4%
2023$2,519+0.9%
2022$2,497+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955