Skip to content

732 Bairdmore Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1997

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
May 30, 2002

Property Information

Block8403
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,200
Acreage1.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
29%
Improvement Value:$110,100
71%
Total Assessment$155,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,052+2.7%
2024$5,892+4.4%
2023$5,646+0.9%
2022$5,596+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000

To:

Sq Ft1,200DeedBook 5239, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4746, Page 577