Skip to content

103 Tennessee AvenueVillas, NJ 08251

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 8, 2023

Property Information

Block327
Lot22
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class15
Description1S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage832
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
62%
Improvement Value:$49,000
38%
Total Assessment$129,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,611+12.6%
2024$2,320+7.1%
2023$2,166+1.9%
2022$2,126+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960