Skip to content

342 Willow DriveCape May, NJ 08204

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2013

Property Information

Block447
Lot14
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page5.01

Building Details

Building Class16
Description2S-F-F-2AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,006
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,700
38%
Improvement Value:$155,100
62%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,833+1.6%
2024$4,756+7.0%
2023$4,446+1.6%
2022$4,376+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977