Skip to content

621 Seashore RoadCape May, NJ 08204

Built 1945

Last Sale Price
$132,500
Last Sale Date
Jul 17, 2013

Property Information

Block452
Lot11
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.15

Building Details

Building Class15
Description1S-F-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,098
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
62%
Improvement Value:$51,400
38%
Total Assessment$136,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,772+1.6%
2024$2,729+6.6%
2023$2,561+1.5%
2022$2,522+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$132,500

To:

Sq Ft1,098DeedBook 3545, Page 552

Property Built

Built

Year Built: 1945