Skip to content

610 Clubhouse DriveCape May, NJ 08204

Built 2020

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Dec 23, 2019

Property Information

Block524
Lot6
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.01

Building Details

Building Class17
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,083
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$130,000
32%
Improvement Value:$276,300
68%
Total Assessment$406,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,240+1.5%
2024$8,122+6.3%
2023$7,638+6.6%
2022$7,169+134.6%
Property History
Sales3

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$30,000

To:

Sq Ft2,083DeedBook 3894, Page 984

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 3129, Page 860

Property Sale

SaleMulti
$57,000
DeedBook 1598, Page 262