Skip to content

10-12 Race Track DriveCape May, NJ 08204

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2016

Property Information

Block535
Lot50
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.02

Building Details

Building Class15
Description1S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage836
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,000
79%
Improvement Value:$40,700
21%
Total Assessment$196,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,989+1.4%
2024$3,932+6.3%
2023$3,698+1.6%
2022$3,639+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960