Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
30 Delford RoadCape May, NJ 08204
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 1993
Property Information
Block554
Lot4
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.02
Building Details
Building Class---
Description1 CAR GARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$78,000
96%
Improvement Value:$3,200
4%
Total Assessment$81,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,647 | +1.5% |
| 2024 | $1,623 | +6.3% |
| 2023 | $1,527 | +1.6% |
| 2022 | $1,502 | +2.5% |
Property History
No events match the selected filters.