Skip to content

32 Delford RoadCape May, NJ 08204

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 1993

Property Information

Block554
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.02

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,445
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$126,000
51%
Improvement Value:$121,400
49%
Total Assessment$247,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,017+1.4%
2024$4,946+6.3%
2023$4,651+1.6%
2022$4,577+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997