Skip to content

110 Roslyn AvenueCape May, NJ 08204

Built 1964

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Aug 29, 2025

Property Information

Block578
Lot14
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage872
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,300
68%
Improvement Value:$53,900
32%
Total Assessment$169,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,431+1.4%
2024$3,382+6.3%
2023$3,181+1.6%
2022$3,130+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft872DeedBook 4240, Page 997

Property Built

Built

Year Built: 1964