Skip to content

902 Washington BlvdCape May, NJ 08204

Church/Charitable

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Nov 3, 2017

Property Information

Block646
Lot8
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.04

Building Details

Building Class10
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,600
59%
Improvement Value:$105,400
41%
Total Assessment$260,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 3762, Page 290