Skip to content

1003 Gordon TerraceCape May, NJ 08204

Built 2015

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Jun 2, 2000

Property Information

Block786
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.03

Building Details

Building Class15
Description1S-FR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,404
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,800
51%
Improvement Value:$117,000
49%
Total Assessment$238,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,843+1.5%
2024$4,774+6.3%
2023$4,489+1.6%
2022$4,418+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$75,000

To:

Sq Ft1,404DeedBook 2862, Page 464