Skip to content

104 E Hudson AvenueVillas, NJ 08251

Built 1934

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2014

Property Information

Block85
Lot3
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page2.02

Building Details

Building Class14
Description1S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage682
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
76%
Improvement Value:$24,900
24%
Total Assessment$101,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,062+1.6%
2024$2,030+6.4%
2023$1,909+1.7%
2022$1,877+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1934