Skip to content

2235 N Mill RdVineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2020

Property Information

Block1101
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,700
82%
Improvement Value:$6,300
18%
Total Assessment$35,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,114+0.6%
2024$1,107+5.0%
2023$1,055+2.9%
2022$1,024+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$7,500

From:

To:

DeedBook 4112, Page 8832Recorded12/23/2013

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2338, Page 306