Skip to content

2172 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 1996

Property Information

Block1101
Lot35
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage930
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,700
20%
Improvement Value:$85,800
80%
Total Assessment$107,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,423+0.7%
2024$3,400+5.0%
2023$3,239+2.9%
2022$3,147+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950