Skip to content

2100 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1954
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 22, 1988

Property Information

Block1101
Lot40
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1UG,2
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage504
Acreage2.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,100
59%
Improvement Value:$53,600
41%
Total Assessment$129,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,130+0.7%
2024$4,102+5.0%
2023$3,908+2.9%
2022$3,796+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954