Skip to content

2203 N Delsea Dr(Unit CA1)Vineland, NJ 08360

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Aug 31, 2023

Property Information

Block1201
Lot54
QualifierCA1
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage580
Acreage1.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
80%
Improvement Value:$5,000
20%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$796-70.3%
2024$2,682+9.6%
2021$2,448+2.7%
2020$2,384+5.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920