Skip to content

2213 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1940

Owner
---
Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Aug 31, 2023

Property Information

Block1201
Lot54
QualifierCB1
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage580
Acreage1.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
80%
Improvement Value:$5,000
20%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$796-68.5%
2024$2,530+9.6%
2021$2,310+2.7%
2020$2,249+5.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940