Skip to content

W Oak Rd(Block 1604 Lot 19)Vineland, NJ 08360

Built 1929
Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 1985

Property Information

Block1604
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage23.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$490+0.6%
2024$487+7.8%
2023$452+0.3%
2022$451+4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1929