Skip to content

N West Blvd(Block 1604 Lot 3)Vineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Apr 1, 2010

Property Information

Block1604
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$90,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,891+0.7%
2024$2,872+5.0%
2023$2,736+2.9%
2022$2,658+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$900,000
DeedBook 4069, Page 1491

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 2099, Page 180