Skip to content

1341 Hawk'S WayVineland, NJ 08360

Built 1993

Last Sale Price
$115,030
Last Sale Date
Oct 19, 1993

Property Information

Block1702
Lot111
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,628
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,400
16%
Improvement Value:$154,300
84%
Total Assessment$184,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,881+0.7%
2024$5,842+5.0%
2023$5,565+2.9%
2022$5,406+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$115,030
DeedBook 2024, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1993