Skip to content

1578 N Valley AveVineland, NJ 08360

Built 1923

Last Sale Date
Sep 14, 2018

Property Information

Block1702
Lot63
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description1S-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage18.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,100
1%
Improvement Value:$7,846,900
99%
Total Assessment$7,935,000

Sale
$0
DeedBook 1189, Page 1044

Property Built

Built

Year Built: 1923