Skip to content

1703 Fiocchi DrVineland, NJ 08360

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2012

Property Information

Block1801
Lot39
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page18

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,080
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,100
15%
Improvement Value:$182,200
85%
Total Assessment$213,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,791+0.7%
2024$6,747+5.0%
2023$6,427+2.9%
2022$6,243+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 1618, Page 345