Skip to content

1304 Livia LnVineland, NJ 08360

Built 2010

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
May 29, 2019

Property Information

Block1806
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,423
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
20%
Improvement Value:$150,800
80%
Total Assessment$188,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,005+1.6%
2024$5,908+5.0%
2023$5,628+2.9%
2022$5,468+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

From:

To:

Sq Ft1,423DeedBook 4181, Page 474Recorded6/4/2019

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 4073, Page 2960

Property Built

Built

Year Built: 2010