Skip to content

1411 N Brewster RdVineland, NJ 08361

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 19, 2065

Property Information

Block1908
Lot30
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,300
Acreage1.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
29%
Improvement Value:$112,200
71%
Total Assessment$158,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,809+0.7%
2024$4,776+5.3%
2023$4,538+3.1%
2022$4,401+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1041, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 1964