Skip to content

2056 E Oak RdVineland, NJ 08361

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 9, 2065

Property Information

Block1909
Lot46
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,092
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,100
28%
Improvement Value:$89,500
72%
Total Assessment$123,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,935+0.7%
2024$3,909+5.0%
2023$3,724+2.9%
2022$3,618+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1064, Page 328

Property Built

Built

Year Built: 1966