Skip to content

1964 E Oak Rd(Unit CL1)Vineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$147,900
Last Sale Date
Nov 17, 2006

Property Information

Block1909
Lot4929
QualifierCL1
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class37
DescriptionC0ND0
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,400
Acreage9.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
7%
Improvement Value:$127,200
93%
Total Assessment$137,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,368+0.7%
2024$4,340+5.0%
2023$4,134+2.9%
2022$4,016+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$147,900
DeedBook 4014, Page 3325

Property Built

Built

Year Built: 1973