Skip to content

2028 Pinegrove AveVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Jul 4, 2012

Property Information

Block2004
Lot23
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,210+0.7%
2024$1,202+5.0%
2023$1,145+2.9%
2022$1,112+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4101, Page 5348

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook 1381, Page 169