Skip to content

700 N Delsea Dr(Block 2104 Lot 95)Vineland, NJ 08360

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$700
Last Sale Date
Nov 27, 2020

Property Information

Block2104
Lot95
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$161,400
99%
Improvement Value:$2,400
1%
Total Assessment$163,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,215+0.7%
2024$5,181+5.0%
2023$4,935+2.9%
2022$4,794+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$700
DeedBook 4202, Page 230Recorded12/14/2020

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 2607, Page 1