Skip to content

615 W Oak RdVineland, NJ 08360

Built 1880

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2010

Property Information

Block2202
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,996
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,500
19%
Improvement Value:$128,000
81%
Total Assessment$157,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,015+0.7%
2024$4,982+5.0%
2023$4,745-10.9%
2022$5,324+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$118,900
DeedBook 4062, Page 4901

Property Built

Built

Year Built: 1880