Skip to content

66 W Park AveVineland, NJ 08360

Built 1947

Last Sale Date
Aug 5, 2069

Property Information

Block2232
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,100
76%
Improvement Value:$15,900
24%
Total Assessment$65,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$2,056+5.0%
2023$1,958+2.9%
2022$1,903+1.4%
2021$1,877+2.7%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1947