Skip to content

325 E Oak RdVineland, NJ 08360

Built 1951
Public Property

Last Sale Price
$26,000
Last Sale Date
Apr 24, 1970

Property Information

Block2301
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class45
Description2S-F-X-2UG
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage1,980
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,700
21%
Improvement Value:$121,700
79%
Total Assessment$154,400

Sale
$26,000
DeedBook 1166, Page 765

Property Built

Built

Year Built: 1951