Skip to content

891 E Oak RdVineland, NJ 08360

Built 1990

Last Sale Date
Sep 27, 1999

Property Information

Block2302
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description2S-CB-B- -,2
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$483,800
60%
Improvement Value:$321,200
40%
Total Assessment$805,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,631+0.7%
2024$25,462-53.2%
2023$54,385+2.9%
2022$52,832+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2402, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1990